Ing. Ján Kollár - 0915 519 979


Od pondelka začnem... (ale od ktorého?). Myšlienka na vykonanie zmeny je jednoduchá a aj realizácia sa iba zdá byť zložitá. Náš úspech je o dosahovaní reálnych cieľov, postupnom progrese a skutočných výsledkoch. Vy povedzte, čo chcete dosiahnuť a ja vám pomôžem. Tréningy, strava, organizovanie času a celkový súlad telesnej harmónie – to bude predmetom našich konzultácií a stretnutí. Nie od pondelka – poďte do toho hneď. TERAZ!!!

Asi pôjdem do fitka...táto myšlienka je dosť častá.  Popravde koľkokrát ste si nastavili nové kondičné ciele pre a úplne stratili záujem o pár dní, možno týždňov? Všetci potrebujú občas trochu pomôcť. A práve z tohto dôvodu, je dobré využiť výhod spolupráce s osobným trénerom.  Tréneri nie sú len pre hviezdy a športovcov. Každý človek môže ťažiť zo spolupráce s trénerom. Osobný tréning a pomoc so zostavením primeranej stravy je skutočne investíciou do vlastného zdravia a pohody. Poďme sa pozrieť na dôvody, prečo ľudia, dosiahnu viac ak spolupracujú s osobným trénerom.

MOTIVÁCIA -  Organizujem Váš tréning a napomáham Vám pri doplnkových aktivitách a stravovaní. Máte športové oblečenie so sebou a dohodnutý termín na tréning. Častokrát (a je to overené praxou) prídete na tréning, len preto, lebo máme dohodnutý termín. Ak by ste mali ísť sami, budete mať niekoľko dôvodov (výhovoriek) prečo to nestihnete. Budem Vás tam čakať s úsmevom na tvári zakaždým, keď sa objavíte. Pomáham Vám nielen rozvíjať Vaše vlastné individuálne ciele, ale tiež vyvinúť realistický a dosiahnuteľný plán na dosiahnutie týchto cieľov. Budem vo Vás veriť, aj keď sa budete cítiť slabo a neveriť v seba samého. "Nedá sa" nie je v mojom slovníku.

TRÉNING - Iste, je to ľahké ísť do posilňovne a potiť sa na stacionárnom bicykli, ale čo potom? Na základe mojich znalostí zvolím najúčinnejšie spôsoby, ktoré vám pomôžu splniť Vaše ciele. Budem pracovať s vami na vytvorení perfektnej techniky vykonávania cvikov postupne od najjednoduchších až po zložité. Intenzita tréningov bude zvolená podľa Vašich aktuálnych možností, ale bude mať zvyšujúcu sa intenzitu, samozrejme úmerne Vašemu progresu.

NOVÉ MOŽNOSTI a nápady v oblasti zdravia, výživy a fitnes - je dostupné ohromujúce množstvo informácií k zdraviu, výžive a tréningom. Je ťažké, skoro nemožné, aby priemerný človek mal čas spracovávať tieto informácie. To je moja práca, aby som Vám poskytol čo najviac presných informácií v tomto odvetví. „Je tá nová diéta naozaj účinná, alebo je to len výstrelok?  Naozaj sa dá vylepšiť postava novým prípravkom na chudnutie?  Je to pravda, čo písali v tomto fitnes časopise? To sú len niektoré z otázok, ktorými sa zaoberám denne. Využívam svoje vzdelanie, vedomosti a skúsenosti, aby som Vám poradil  tipy a triky, ktoré vám pomôžu vytvoriť zdravší životný štýl. Starám sa o Vaše zdravie a pohodu.

PROFESIONALITA Budem sa starať len o Vás a Váš úspech. Každú hodinu, ktorú budete tráviť so mnou budem zameraný na Vás. Budem Vám poskytovať spätnú väzbu, ktorá pomôže dosiahnuť ciele. Pomôžem Vám vidieť všetky Vaše úspechy, veľké aj malé. Prostredníctvom tejto podpory, Vás budem viesť k zodpovednosti k cvičeniu a motivovať Vás.
Sledovanie všetkých  You Tube videa a čítanie všetky fitnes časopisov, nenahradí prítomnosť trénera, ktorý poskytuje okamžitú spätnú väzbu o cvičení a technike.

OPTIMALIZÁCIA  TRÉNINGU Počas intenzívneho tréningu budete spaľovať viac kalórií za kratšiu dobu. Zostavený tréning je účinný a umožňuje získať čo najviac v, v najkratšom možnom čase. Nemusíte veľa času stráviť v posilňovni. Ak ste zistili, že je ťažké nájsť čas na cvičenie, pomôžem Vám  získať čo najviac zo svojho cvičenia.


OSOBNÝ TRÉNINGOVÝ PLÁN  Na základe Vašich požiadaviek  budem zostavovať tréningy špecifické pre Vás. Ak máte zlú stabilitu, ak chcete vyliezť na horu, ak chcete schudnúť, nabrať, vylepšiť čas na polmaratón... Tréningy budú špecifické pre Vás. 

Práca na cieľoch s trénerom Vám umožní dosiahnuť kvalitné výsledky. Ciele každého človeka sú veľmi osobné. Budem rozvíjať ciele, ktoré Vás dovedú na cestu k úspechu. Ako tréner pracujem s každým z mojich klientov a pomáham dosiahnuť  ich výsledky, hmotné aj nehmotné, rovnako ako výsledky, ktoré nikdy nepredpokladali, že môžu dosiahnuť.


Ponuka v oblasti fitnes je veľmi široká je len n Vás čo si vyberiete:

Vhodnou kombináciou maximálne zefektívnim Váš progres

Individuálny tréningový program:

·       Formovanie postavy

·       Spevnenie svalstva

·       Zlepšenie kondície

·       Zameranie na koordináciu, silu, výbušnosť, dynamiku...

·       Znižovanie množstva telesného tuku

·       Nárast svalovej hmoty

·       Mimosezónna príprava rôznych športov

·       Bežecký tréning (príprava na bežecké podujatia)

·       Nordic walking – efektívnejšia chôdza

Individuálny stravovací program

·       Redukcia telesnej hmotnosti

·       Podpora nárastu svalovej hmoty

·       Vyvážená strava

·       Cielené využitie doplnkov výživy

Samostatné tréningové jednotky so zameraním na cvičenie:

·       BOSU – balančná pomôcka

·       TRX

·       Fitlopta

·       Strečing

·       Činky a závažia

·       Posilňovacie stroje

Samostatné konzultácie – výživové poradenstvo

·       Optimalizácia stravovacích návykov na základe individuálnych požiadaviek.

·       Aplikácia rôznych stravovacích systémov (diét) do reálneho života, podľa Vašich možností

·       Stravovacie programy vyplývajúce z rôznych obmedzení (vegetariánstvo, bezlepková, intolerancie, alergény...)

 Motivácia? To je základ mojej práce a Vašich výsledkov.

Aby ste boli motivovaní, musíte na 100 % veriť v to, že výsledky budú. A aby tieto naozaj boli musíte zo seba vydať 100 % aj Vy.

Je to ako zo všetkým, čo má naozaj hodnotu – najprv musíte dať a potom si zoberiete výsledky podľa svojich predstáv. Základná súčasť mojej práce je Vaša motivácia. Vždy sa snažím motivovať pozitívne a neustále tvrdím, že celý tréningový proces je potrebné realizovať s radosťou. Nie vždy to bude jednoduché, ale dosiahnuté úspechy pomôžu prekonať ťažšie obdobia váhaní a výhovoriek.

V ďalšej časti Vám stručne zhrniem spôsoby motivácie, ktoré budeme aplikovať do praxe, ak sa rozhodnete pre spoluprácu so mnou.


Krátkodobé a dlhodobé ciele
Stanovenie cieľov bude prvým krokom k vytýčeniu ďalšieho postupu. Realizácia tréningového procesu bude súčasne prebiehať na viacerých úrovniach (tréning, úprava stravy, regenerácia, doplnkové aktivity...atď).

Zásady tvorby cieľov, tak aby na Vás pôsobili motivačne sú nasledovné:

Špecifický prístup so základnou myšlienkou na jedinečnosť každého človeka, kde sa nedá použiť šablóna, ale celý tréningový proces sa pre Vás doslova „šije na mieru“.

Výsledky, ktoré budete dosahovať budú merateľné, takže počas celého obdobia spolupráce vieme priebežne hodnotiť Váš progres v jednotlivých kategóriách. Zväčša sa jedná o údaje, ako: hmotnosť, obvod jednotlivých telesných partií, hmotnosť závažia a iné. Podľa stanovených cieľov sa zameriame na hodnoty, ktoré s nimi súvisia.

Ciele musia byť dosiahnuteľné, ale tak aby ich dosiahnutiu bolo vynaložené zodpovedajúce úsilie. Ak stanovíme náročné ciele a Vy ich budete postupne dosahovať, bude Vás to motivovať k ďalším cieľom.

Nie je dobré stanoviť si dlhodobý nejasný cieľ, napríklad v čase tesne po novom roku, alebo ešte lepšie na silvestra (s miernym promile a obrovským odhodlaním) je často použitá veta: „Do budúceho leta schudnem“ Skúsme to celé vytvoriť v presnejších slovách „Do konca mája schudnem 15 kilogramov“. Vidíte rozdiel v týchto dvoch vetách? Druhá veta je jasná a záväzná, nedá sa z nej už vyhovoriť, je to CIEĽ, ktorý ste sa rozhodli splniť a ja Vám v tom pomôžem.

K tomu je dôležité vytýčiť si aj krátkodobé ciele, ktorých postupným plnením spejete až k finálnemu výsledku. Ak sa Vám bude dariť a budete ciele naozaj dosahovať tak ako to bolo naplánované, budete mať z toho radosť. Niekedy sa to nepodarí, veď aj o tom je život, avšak takéto drobné neúspechy Vás budú hnať ďalej a hľadanie príčin a odstraňovanie nedostatkov Vás bude posúvať ďalej.

Drobná, ale dôležitá pomôcka – ciele majte stále viditeľne pred sebou. Ako to mám spraviť? Napíšte si svoje ciele na papier a viditeľne ich umiestnite kdekoľvek kde trávite čas. Nalepte si v kuchyni fotku svojho idolu – takto chcem vyzerať. Vytiahnite zo skrine povedzme nohavice (nie legíny) ktoré by ste už aj skoro zapli a ak sa Vám to do dvoch-troch týždňov podarí, tak máme ďalší cieľ splnený.

Uvedomte si čo Vás skutočne motivuje a podľa toho si stanovte aj odmeny za dosiahnutie cieľov. Je to súčasť pozitívnej motivácie, ktorá bola spomenutá na začiatku článku. Podľa náročnosti splnenia cieľov (dlhodobých aj krátkodobých) si stanovte aj odmenu. Je len na Vás čo to bude, zmrzlina, tabuľka čokolády, nové topánky...čokoľvek čo Vám urobí radosť. Ale pripomínam, že odmena musí zodpovedať vynaloženému úsiliu – celodenná návšteva reštaurácie „Zjedz koľko vládzeš“ nie je adekvátnou odmenou za zhodenie jedného centimetra v páse.

Na záver článku o praktickej motivácii počas tréningového procesu jeden vydarený citát:

„Prekážky Vás nemôžu zastaviť. Problémy Vás nemôžu zastaviť. A predovšetkým, iní ľudia Vás nemôžu zastaviť. Len Vy môžete zastaviť sami seba.”
JEFFREY GITOMER